
У организацији атлетског клуба “Зворник” јуче је у Зворнику одржана 10 љубиларна улична трка под називом „Трчањем до здравља“, спортска манифестација која је окупила велики број такмичара и љубитеља атлетике из региона и иностранства.
Посебну пажњу привукла је школска трка у којој је учествовало чак 1.248 дјеце, од предшколаца до средњошколаца, док је у главним тркама на 5 и 10 километара наступило 327 такмичара из Босне и Херцеговине, Србије, Хрватске, Малте, Румуније и Канаде. Наградни фонд износио је 2.000 КМ.
У трци на 10 километара побиједио је румунски атлетичар Денис Фуруловић, друго мјесто освојио је Урош Гутић са Пала, док је трећи био Срето Крстић из Београда. У женској конкуренцији на истој дионици тријумфовала је Теа Фабер из Хрватске. Друго мјесто припало је Адријани Живановић из Србије, а треће Јовани Петровић, чланици Атлетски клуб Зворник.
На стази од 5 километара најбржи је био Мато Мићановић из Брчког, док је у женској конкуренцији побиједила Сара Лучић са Пала.
Ова спортска манифестација још једном је показала да Зворник има потенцијал да буде домаћин великих спортских догађаја који промовишу здрав живот, спортски дух и дружење младих.
Посебну мотивацију свима нама требало би да представља примјер ветерана јучерашње трке, међу којима су били Јован Бечановић(Зворник), Мирсад Бусталић( Канада) и Зрела Кајиш(Зворник) који су послали снажну поруку и били истинска инспирација млађим такмичарима, показујући да године нису препрека за спорт, здрав живот и активност.


Пажњу је привукла и трудница Ивана Радичевић из Лозницe, која је у петом мјесецу трудноће успјешно истрчала трку на пет километара. За свој подвиг награђена је пехаром, а њен наступ био је једна од најљепших и најинспиративнијих прича јучерашње манифестације.
Организатори ове манифестације су брачни пар Славица Мандић и Момчило Мандић Мандо, годинама су препознатљиви као велики промотери атлетског спорта, здравог живота и спортског духа у Зворнику
Сјајном организацијом јучерашње трке на један прелијеп начин промовисали су Зворник и привукли велики број људи да посјете наш град. Посебну радост донијели су најмлађима, јер су сви малишани који су учествовали у тркама добили медаље које су поносно носили и показивали након такмичења.
Током почетка главне трке око 18.00 часова магистрални пут био је блокиран више од сат времена, због чега су поједини грађани били принуђени да чекају у колонама. Ипак, овакви догађаји који промовишу спорт, здрав живот и лијепу слику Зворника, свакако заслужују разумијевање и мало стрпљења.