
Dolaskom toplijeg vremena opšte je poznato da Zvorničani svoje svakodnevnice nakon 15 časova uglavnom „spuštaju“ na obale rijeke Drine. Oni malo slobodniji u životu mogu i prije 15.00 časova. Iako je niže ponekad uglavnom toplije, u ovom slučaju spuštanje niže znači upravo ono što svima treba, a to je rashlađenje, odmor i bijeg od svakodnevnih obaveza.
Sa pojavom visokih temperatura sve veći broj građana vrijeme provodi u dva popularna plažna bara, Sunset i Cabanya. Nakon napornog i teškog radnog dana, mnogi prvo požele da izuju obuću, „zavuku“ tabane u pijesak i puste misli da odlutaju uz pogled na zelenu Drinu.

Vlasnici lokala i ove godine potrudili su se da ugode gostima. Tu su sadržaji za djecu, ležaljke, uređeni prilazi rijeci, kao i dovoljno prostora za one koji žele da uz jutarnju domaću kafu ili hladno piće provedu nekoliko sati na obali.

U jednu ruku, Zvorničanima je omogućeno da za cijenu jednog pića praktično imaju svoje mjesto za kupanje i odmor.
Dobra vijest je da, u odnosu na prošlu godinu, cijene uglavnom nisu rasle. Kafa je i dalje 2,50 KM, kola 3,50 KM, obična voda 2 KM. Katastrofalno loša vijest je da je cijena Gorkog lista 3,50 KM. Pola marke skuplja u odnosu na prošlu godinu. S obzirom na to da volimo da degustiramo tu gorčinu tj. ljutinu vjerujemo da u slučaju da se emotivno zaratamo, nas urođeno zakržljali budžet će i te kako osjetiti finansijski udar.
Možda nije more, ali za Zvorničane Drina već odavno ima poseban status. Kao što bi rekao jedan naš samoproglašeni lokalni umjetnik: „Drina je slatko more, pogotovo za one kojima je i kuhinjska so skupa”.
Sudeći po broju građana koji ovih dana traže svoje mjesto na obali, nema sumnje da će i ove godine lokali biti ispunjeni kupačima kao i ljudima koji vole mirna jutra sa pogledima na rijeku.
U suštini svi se nadamo suncu. Jedinoj besplatnoj svjetlosti koja nas grije, a koju najviše psujemo.
Sijalicu platiš ona pregori.